Kumaş Toptancıları

Kumaş toptancıları, kumaşların üretimini yapabildikleri gibi sadece kumaş üreticilerinden kumaşları alıp stok kumaş halinde perakende kumaşçılara sunmaktadırlar.

Kumaş toptancıları Zeytinburnu , Merter, Bağcılar, Güngören, Fatih gibi İstanbul’daki tekstil bölgelerinde yoğunluktadır. Tekstil merkezi olarak bilinen Merter ve Zeytinburnu çok ağırlıktadır.

kumastoptancilari

Toptan kumaş satan firmalar, tekstil sektöründe kumaşın üreticiden, perakendeciye ulaşmasında önemli rol oynarlar. Kumaş toptancıları , piyasada yeterli kumaş miktarını çok iyi kestirir ve ona göre bir strateji belirler.

Kumaş alımı ve satışı yapan kumaş toptancıları çok çeşit modeli piyasaya uygun fiyatlarla sunabilmektedir. Bu nedenle pek çok üretim atölyesinin ve konfeksiyonun tercihi spot kumaş alım satımı yapan firmalar oluyor. Kumaş toptancıları arasında da böyle bir alternatif toptancı tipi vardır.

Kumaş toptancısı firmalar Türkiye çapında %80 oranında İstanbul’da yer alır. İstanbul dışında en büyük kumaş toptancısı firmanın yer aldığı ilimiz Denizli’dir. İstanbul kumaş toptancıları, kumaş perakendeci firmalarının da birçoğunun İstanbul’da olması sebebiyle diğer illerdeki rakiplerine göre çok avantajlıdırlar.

 

 

Sitemiz de bulunan 5 kategoride ki 10 yazımıza toplam da 1 yorum yapılmıştır.