Toptan Dacron Kumaş

Yazar : admin
Tarih : 10 Aralık 2015

Dacron kumaş, çok kaliteli ve dayanıklı olması ile ünlü bir kumaş çeşididir. İlk olarak bir gömlek kumaşı olarak bilinmektedir. Bu kumaş çeşidi polyester ve pamuk karışımından oluşan son derece mukavemetli bir kumaş çeşididir. Dacron kumaşın içeriğindeki polyester ağırlığı daha fazladır. Gömlek kumaşları, yelken kumaşı hatta astronotların giysilerinde kullanan kumaşları dahi dacron kumaşlardan seçilir.  Dacron kumaşlar, sentetik bir kumaş türüdür.

yelken_kumasi

Aslında dacron bir markadır. Kumaş dünyasında ise dacron sektöre adını vermiştir. Sentetik kumaş alanında lider bir markadır, DACRON .

toptan-kumas-satisi

Dacron bir kumaş türü olarak en çok gömleklik kumaş olarak kullanılsa da, yelken kumaşı olarak kullanılır demiştik hatta astronot giysilerinde bile kullanılan dacron kumaşların en büyük özelliği özelliği hafif olması ve çabuk sert form alabilmesidir. Yelken kumaşlarında yelken bezleri daimi olarak dacron kumaş çeşidinden yapılır. Dacron marka kumaş, yelken bezleri için kullanılırken polyester oranı artırılır. Yelken bezinin malzemesinde ana undur polietilen tereftalattır. Ayrıca yorgan kumaşı olarak da dacron kullanılır, dayanıklı yorgan kumaşı sınıfında en önemli kumaş türüdür.

kumascesitleri

Az bir kullanım alanı olsa da dacron kumaşlarla paraşüt kumaşı da elde edilir. Dikkat edilirse dacron kumaş en baştan beri bahsettiğimiz üzere dayanıklı, mukavemetli olmasıyla öne çıkar. Dacron kumaşlar çok dayanıklı kumaşlardır.Toptan dacron kumaşı satışını yapan firmalar ise özellikle ülkemizde bu değerli kumaşın daha fazla kitlelere uygun fiyatla ulaşmasını sağlamaktadır.


Sitemiz de bulunan 5 kategoride ki 10 yazımıza toplam da 1 yorum yapılmıştır.